האמבטיה הירושלמית – שינוי פנימי דרך סטיילינג

אמנם אנחנו הירושלמיות לא יכולות לשים מגבת בתיק ולקפוץ לים, אבל נכס חשוב לא פחות שבהחלט יש לנו בירושלים הוא האמבטיה הירושלמית: מפת קשרים שיש רק בירושלים.

היום אני גאה לפתוח פינה חדשה בבלוג, בה אארח בכל פעם אושיה ירושלמית אחרת שקשורה למימוש חוכמת נשים, ואני מזמינה אתכן לצלול איתי לאמבטיה.

ראשונה להתארח באמבטיה היא הסטייליסטית דנה יהושע עמר.

SODA

מה זאת אומרת, אמבטיה ירושלמית?

רובכן ודאי כבר יודעות שאני ירושלמית מלידה, מה זה אומר? כמה דברים.

אחד זה השפה הייחודית של הירושלמים: "מאאאאאאתיים" במקום "מאתיים", "אג'ואים" במקום "גוגואים", "אבו יו-יו" במקום "שק קמח" ועד השימוש הידוע לשמצה במילה "מציצה" במקום "סוכריה על מקל". אבל זה לא הכל, וכאן אנחנו מגיעות לאמבטיה.

למרות שירושלים היא עיר בירה, ענקית בגודלה, וגרים בה כמעט מיליון תושבים, איכשהו יש בה אווירה של כולם מכירים את כולם. אני חושבת על העיר כמו על סוודר: פורמים לולאה אחת וכל הסוודר נפרם. כי הכל קשור כאן.  באמבטיה הירושלמית, בכל מפגש חיבורים נוצרים ותמיד כשפוגשים מישהו חדש מתחילים למפות קשרים: את מכירה את יפה? מאיפה? איך את קשורה אליה?

אמבטיה ירושלמית ייחודית וענפה, ומהיום אני פותחת אותה גם לכן, כדי שתוכלו ליהנות מכל הטוב שהיא מציעה, בין אם אתן ירושלמיות או לא…

מהאמבטיה לארון: איך שינוי במראה שינה את החשיבה שלי לגבי עצמי

DSC_0089

האורחת הראשונה שלי באמבטיה היא דנה עמר יהושע . דנה היא אחת הסטייליסטיות המובילות בעיר, שעוסקת בהעצמת נשים דרך לבוש ובסטיילינג. דוגמא נהדרת לאמבטיה וליכולות שלה. כך דנה מספרת איך הכרנו:

"בתהליך החיפוש שלי את האני שלי בתוך עולם הסטיילינג שמעתי לא פעם את השם ירדנה ויאטר. שמעתי מאנשים שונים במקומות שונים שירדנה עוסקת באימון ובסדנאות לנשים בתהליכי הרזיה. שמעתי בעבר על הרבה נשים שמנחות קבוצה ובכל זאת, משהו באופן שדיברו עליה שבה אותי וביקשתי את מספר הטלפון שלה. אחרי שיחה קצרצרה, נפגשנו. ירדנה עמדה בפתח, וכבר בשלב הזה הופתעתי. ציפיתי לפגוש מישהי מבוגרת, בכל זאת – פרשה ממשרד ממשלתי… רצינית… הרי היא מנחה קבוצות, שמה כבר הלך לפניה… והכל התנפץ. היא חיכתה לי עם חיוך ענק וחיבוק חם, כיאה למרוקאית גאה (ידעתי שלא הייתי צריכה לפחד מהשם "ויאטר". זה לא המקור מסתבר) ומשם הכל היסטוריה. יש כאלה שיגדירו את זה חיבור, אנחנו מעדיפות לקרוא לזה קארמה – חיבור של הנשמה."

ועכשיו לסיפור מהצד שלי.
דנה נכנסה לאמבטיה הירושלמית הפרטית שלי מאז אותה פגישה ראשונה, ומאז – בכל פעם שאני פוגשת אותה, אני מתכוננת ל"סקירת מערכות": בדיקה מקיפה שלה – מה אני לובשת. תמיד החזקתי מעצמי אחת שיודעת להתלבש, מבינה בבגדים, ומחוברת למציאות… עד שהגעתי למכירה ביתית אצל דנה.

DSC_0895

אצל דנה, הפכתי ברגע לדוגמנית ליום אחד, עם משוב מקצועי, אותנטי ורציני. כמו שאתן בטח יודעות, הנתונים הטבעיים שלי לא בדיוק עונים לקריטריונים של דוגמנית, אבל דנה תמיד יודעת להעיר ולהאיר בצורה עדינה ומקצועית. כדי שתבינו למה אני מתכוונת, הנה דוגמא לתובנה שלה על הלבוש שלי:

"למרות שרואים שאת יודעת להתלבש לפי צו האופנה, מעודכנת בטרנדים ומבינה עניין, עדיין יש לך מקצה שיפורים קל. לפני שאנחנו עוברות לשלב הלבוש, בואי נדבר על נקודות החוזקה שלך, ירדנה. את גבוהה ותמירה, עם רגליים ארוכות, רזות ומהממות, ידיים ארוכות ודקות. כמובן שהחיוך המקסים שייחודי רק לך מרמז על השובבות והשמחה שבך. את האזורים האלו כמובן שאני ארצה להדגיש. בד בבד, יש אזור שברור לי שארצה לטשטש אצלך. [עכשיו לקצת מונחים מקצועיים.] ניתן להבחין שלירדנה מבנה מלבני, כלומר – אין לה כינוס במותן. זה אומר שצריך לטשטש את האזור הזה, ואת זה נעשה על ידי בחירה בבדים לא צמודים, שתמיד ישאירו מרחק של חצי מידה מהבגד לגוף. השרוולים צריכים להיות מופשלים, כדי לתת תחושה של מותן. בגלל שאנחנו נוטים לראות קודם את האזורים החשופים, על ידי הפשלת השרוולים אנחנו יוצרות "טעות אופטית" וממקדות את תשומת הלב לידיים במקום למותן. עוד שמתי לב שלירדנה כדאי להימנע  ממפתחי חולצות / שמלות עיגולים. עדיף ומומלץ לה לבחור בחולצה עם מפתח בצורת V באזור הצוואר. זה נותן מראה צר ונשי ומחמיא לאזור החזה. בהמשך בחרנו לה שמלה ישרה, שתבליט את הרגלים היפות והארוכות שלה, חולצה עם מפתח בצורת V, ונעליים עם עקבים קטנים, שיתנו מראה נשי וקלאסי".

אחד הדברים המשמעותיים שדנה עשתה עבורי זה שינוי בחשיבה שלי על עצמי ועל המראה שלי, בעיקר בעניין הגובה. אני 1.76 מטר, וזה לא גובה שהולך ברגל עבור אישה. זה נחשב ממש גבוהה. עכשיו תוסיפו לזה כמה קילוגרמים מיותרים (לפני החגים), ויש לנו חגיגה של גודל. אז נכון שהדור של היום נחשב לגבוה יותר, אבל בזמני אני נחשבתי ל"עמלקית". אפילו במשפחה שלי, אני הגבוהה מבין כל הבנות (אנחנו 5 אחיות, כשאני הקטנה, להזכירכן). כשהתחלתי לצאת עם אריאל, בעלי, הדבר שהכי שימח את אמא שלי הוא כשראתה שהוא בחור גבוה. אם זה לא מספיק, פעם אחת כשאריאל ואני רבנו, אמא שלי ניסתה מרוב בהלה לשכנע אותי על ידי כך שאמרה לי "ברוך השם שמצאת אותו, איפה עוד תמצאי בחור כזה גבוה?". עד היום, אני תמיד אומרת לו שהתחתנתי איתו רק בגלל הגובה.

מה שכן, דנה פשוט שינתה לי קיבעון מחשבתי שהלך איתי שנים, גרמה לי להבין שגם אני יכולה ליהנות כמו כולן – לעלות על עקב קטן – ואפילו להרגיש מצוין, ושעוד כמה סנטימטרים ישאירו אותי גבוהה באותה מידה.

13775446_10209355000928559_7902803647178160695_n
צילום: ליאת בלזר בהשראת הבלוג של שלי לואיס https://uncodedsteps.com/

עם הזמן הבנתי, שיש כמה וכמה דרכים להעצים נשים, ושהדרך של הסטיילינג היא אמנם תהליך חיצוני אך ברגע שאדם מצליח לעשות שינוי חיצוני, חזותי, בין אם זה שינוי בצורת הלבוש, איפור חדש, דיאטה שעוד לא ניסית, ספורט, ניתוח  קוסמטיים או אפילו קיצור קיבה, כל אלו הן פעולות חיצוניות שמשפיעות על האדם, מעצימות אותו ונותנות לו ביטחון עצמי. הרבה פעמים השינוי החיצוני הוא מפתח לתהליך פנימי נוסף לשינוי. כך, למעשה, אני למדתי שיש שני סוגים של שינוי: מהפנים אל החוץ, ומהחוץ אל הפנים. שניהם חשובים וטובים, כל עוד הם שינויים.

אז אחרי הרבה כוסות קפה משותפות של דנה ושלי ולא פחות קניות ודפים מלאים ברעיונות, החלטנו לעשות מפגש חוויתי שכולו סטייל, אימון והומור, חיברנו גוף ונפש, והוצאנו לאוויר את המפגש "שינוי פנימי דרך סטיילינג".

איפה נרשמים? ממש כאן! לחצי על הקישור מפגש שינוי פנימי דרך סטיילינג ותשרייני את המקום שלך כבר עכשיו (רוצה שיהיה לך עוד יותר כיף? תביאי איתך חברות, כדי שתעברו יחד את החוויה הכיפית והמעצימה הזו).

DSC_0935

* כל התמונות בפוסט צולמו על ידי בתי, רותם ויאטר המוכשרת