מתאמנים מתוך אמונה

חזרה לשורשים, לאמונה הפשוטה, להתאמן מתוך אמונה. קצת על השינוי שעברתי בתוך משבר הקורונה שנראה רחוק מסיום, וחשיבה חיובית בדרך לגירסה הכי טובה של עצמנו.

הרבה טוב יש בתקופה שאנחנו חיים בה כיום.

תקופה הקורונה, תקופת "המהפך" , שלחלקנו הוא נעים, ולחלקנו פחות. מה שבטוח זה שאת כולנו היא הוציאה מאיזור הנוחות. כולנו מבינים שאין ביטחון בשום דבר. תכניות לחוד, והחיים לחוד.

גם לי התקופה הייתה מטלטלת. בפן מסוים אני מרגישה "שיצאתי מהארון", והארון שיצאתי ממנו הוא הארון התודעתי.

גדלתי ונולדתי למשפחה מרוקאית בלב ובנשמה שבה היו הרבה מסורת ושורשים. כשגדלתי רציתי להיות יותר טובה ממה שחשבתי שאני ואפשר להגיד אפילו "השתאכנזתי", "התברגנתי" והייתי במרוץ כמו כולנו אחרי כסף, בילויים וריגושים חומריים.

האמא המרוקאית שלי – האדם שתמיד השריש בי אמונה

בשנתיים האחרונות עברתי מסע של חזרה לשורשים, לאמונה הפשוטה שיש בורא עולם. אחרים יכולים לקרוא לזה יקום, בריאה, יד מכוונת. אצלי מדובר בבורא עולם, והאמונה בו לא גרמה לי לזרוק את מה שהשגתי עד כה.

הבנתי שכדי שאהיה אמא יותר טובה, בת זוג יותר טובה, מאמנת יותר טובה אני צריכה לחזור לשור

שים שלי ולאמונה הפשוטה שגדלתי עליה בלי קשר לדת. אמונה שנותנת כוח להמשיך למרות כל אתגרי החיים הלא פשוטים שמגיעים אלינו בזמן הכי לא רצוי.

בתקופה האחרונה מגיעים אלי לקליניקה לא מעט חבר'ה צעירים שמתחילים את החיים ונתקלים באתגר הראשון בחיים שמיד הופך למשבר הכי גדול שהם התמודדו איתו אי פעם. ואני רואה איך הם לא מצליחים להכיל את המצב ובטח לא להחזיק ולנהל אותו.

למה קשה להם יותר ?

בואו נודה שהחיים של הצעירים, דור ה Y היו מלאים ביותר שפע ואנחנו ההורים עטפנו וגוננו ונתנו להם הכל (כל מה שאין לי אני נתתי להם) וסליחה על הביטוי הגס, חלקם חיים עם התחושה "שהשמש זורחת להם מהתחת" ולכל בעיה ההורים יספקו את הפיתרונות.

בנוסף לא הפסקנו לחזק אותם ולהגיד להם כמה הם יכולים וכמה אנחנו סומכים עליהם ואפילו כמה הם חכמים ויפים. ולכן באתגר הראשון והלא צפוי הם לא מצליחים להכיל ולהתמודד עם המצב והם מלאי אשמה ומרגישים כישלון מה שגורם להם לחוסר ביטחון ואף קיפאון.

אני גדלתי קצת אחרת… הדור שלי הוא דור הישרדותי שדאג לעצמו ולאחר מכן גם להורים. היום אני מעריכה את החינוך הפשוט שקיבלתי מבית. חינוך שהיה בו הרבה כוח.

תמיד כשיצאתי מהבית אמא שלי הייתה אומר " אללה מאעק" – אלוקים איתך, משפט שנתן לי מלא כוח ואמונה בעצמי ובבורא עולם, סוג של כוח כפול ביציאה לכל משימה בחיי. הבית שלי היה בית מאמין שבו אבא הלך לבית כנסת, בית של חיבור לשורשים שלנו כיהודים ובעיני ייתכן שזה מה שחסר לדור הצעיר ויכול לעזור להם לעבור את האתגרים שלא תלויים בהם ואין להם תמיד הסבר.

בשנים האחרונות חיברנו בין דת ואמונה ולכן גם נוצר ריחוק מהמסורת והאמונה הפשוטה. הילדים שלנו פחות מרגישים ומבינים את הדבר הכי פשוט שבחיים יש הרבה סיטואציות לא מתוכננות שמשנות בין רגע את החיים. ברגע הראשון הפרשנות הפשוטה לסיטואציה היא אוי, איזו צרה! איזה משבר! אך אם נבין שזה מה שנקרא חיים ואנחנו בונים את ניסיון החיים שלנו שבונה את החוזק שלנו ובהמשך הוא עושה אותנו הכי טובים, מעין הגירסה הכי טובה ומחושלת של עצמנו, לא נהיה מוכנים לוותר על אף ניסיון שעיצב אותנו גם אם הוא היה קשה ולא פשוט.

החוויה הקשה הופכת להיות הכוח שמניע אותנו להצלחה.

 

אז מה השתנה אצלי היום?

אני מאמנת מתוך אמונה.

לא סתם שתי המילים נגזרו מאותו שורש.

1. אמונה בבורא עולם, יש משהו גדול מאיתנו (גם אם אנחנו לא דתיים). הדבר הזה נותן למתאמנים בכל גיל מלא כוח לעבור את האתגר.

2. אמונה עצמית שיש לנו את הכוח הפנימי לעבור כל אתגר ומה שנראה בנקודת הזמן האסון הכי גדול , בנקודת זמן אחרת זה זה מחשל אותנו והופך לניסיון חיים

אז מה חדש בפוש אפ?

אתם מוזמנים למפגש קלפים שבו תעברו מסע לזיהוי והסרת חסמים, לאחר מכן מפגש אימוני שבו יוצאים עם כלים פרקטיים שבאמצעותם תוכלו לזהות מה אתם באמת רוצים ומה יגרום לכם לעוף גבוה.

" לוּ הָאָדָם הָיָה יוֹדֵעַ מִי יֵשׁ בְּתוֹכוֹ וּלְמָה הוּא מְסֻגָּל הָיָה נִבְהָל מֵעַצְמוֹ " (קול דממה) OASIS

מפגש מחולל שינוי, בן שעה וחצי בלבד. לפרטים אתם מוזמנים ומוזמנות ליצור איתי קשר.

 02-5836249 ירדנה