איך הגעתי עד הלום- בלוג ראשון

 

blog1
תמונה יחידה שמצאתי לבד , מי מצלם ילד שמיני :]

אני מתרגשת, מופתעת ולא מאמינה, אני הבן אדם שהכי לא מתאים לו לכתוב.
אני דיסלקטית, כותבת עם שגיאות כתיב, מתבלבלת לפעמים בין שנים לשתים, בין זכר לנקבה ואין לי שפה ספרותית. כנגד כל הסיכויים ולמרות הקושי והפחד נולד הבלוג הזה.
הבלוג משמש דוגמא אישית חיה לניפוץ תקרת הזכוכית של עצמי ומציע לנשים נוספות לרתום את יכולותיהן הטבעיות אשר במקרים רבים לא מגיעות לכדי מימוש כדי לשנות את חיי.

אני מאמינה כי על ידי מתן כלים אימוניים תוכל כל אישה לגלות את היכולות האינטואיטיביות הללו ולהשתמש בהן לנוע קדימה ולהגשים מטרות ושאיפות.  אם אני הצלחתי, כל אחת יכולה.

קוראים ירדנה ויאטר, ירושלמית. בת 48, נשואה לאריאל, אימא לרותם (23) איתי (19) וניצן (15).

 

אימא שלי תמיד דאגה לספר שנולדתי בטעות, אינספור פעמים בילדותי שמעתי את סיפור הלידה שלי, כיצד בגיל 45 בהפתעה גמורה גילתה אימי שהיא בהריון, כיצד היה כבר מאוחר מדי לעשות הפלה, וכיצד כשהאחות כשבטיפת חלב שאלה אותה: "מה את רוצה? בן או בת? והיא ענתה: "לא משנה". אמרה לה האחות "אני מקווה שתהיה לך בת כך היא תטפל בך".

blog2 מיוחד הקוף של השכן שהיה אטרקציה שכונתית
בכניסה לבלוק אחי יוסי ואיציק עם הורי ואורח

בברית של אחיין שלי. כאשר הרב הזמין את הסבתא להגיש את הנכד- היא צעדה קדימה עם בטן של חודש שישי וחוותה בושה גדולה. על הסיפורים האלה גדלתי. זו לא חוויה כל כך נעימה לילדה לגדול עם התחושה שלא הייתה אהובה ורצויה מהשנייה הראשונה.

אך למרות סיפור הלידה הלא רצויה הזאת, הייתי ילדה מאוד אהובה על ידי הורי ,מפונקת, מקבלת כל מה שרציתי (במגבלות הכסף)ו"הצעצוע" של שבעת אחי ואחותי הגדולים .

 

גם ההתנהלות שלי בבית הספר סבלה מ"עייפות החומר" כיאה לבת זקונים לאחר שהשקיעו שנים רבות בהצלחתם של שבעת אחי ואחיותיי במסגרות שלהם, וכך חוויתי אני קשיים רבים בבית הספר.
למדתי במסגרות דתיות והייתה לי לקות למידה חמורה, דיסלקציה. בתקופה שלי לא הייתה מודעות לקשיים של ילדים ולדרכי טיפול בהם ולכן למדתי במסגרת "כיתה טיפולית". בימינו כיתות אלו נקראות כיתות מקדמות.

blog3
הורי אהובים שמעון ואסתר בן זקרי התמונה אופיינית שלנו בגיל ההתבגרות שמחים ומאושרים

וכיום בביתי הספר קוראים להן בשמות מכבדים יותר ומשקיעים בהן משאבים רבים.
פעם בשבוע היו מוצאים אותי מהכיתה והיו משחקים איתי משחקים מטופשים .תאמינו לי לא הבנתי מה הם רוצים ממני.
לאימא סיפרתי שלוקחים אותי וזה לא מתאים לי בתשובה היא אמרה לי "בבית ספר יודעים מה טוב לך". התחושה שלא מבינים אותי הובילה אותי לציונים נמוכים. בגלל התעודות הגרועות לא קיבלו אותי לבית ספר תיכון. הפתרון לבעיה היה לשלוח את אחי יוסי השוטר לבקש ולהתחייב שאהיה תלמידה טובה.. "השיטה" הצליחה התקבלתי.

התחלתי ללמוד ממקום של אחריות ומחויבות "למילה של אחי" אך איזה פלא! היה לי פשוט כיף, התקדמתי מכיתה לכיתה ואת התיכון עברתי בתחושה של "מצליחנית" עד שהגעתי לכיתה הגבוהה שכללה בגרות פלוס מקצוע. כאן חוויתי פעם ראשונה בחיי הצלחה….

 

blog4
נעים מאוד המשפחה שלי ניצן, רותם, איתי, ירדנה, אריאל [מימין לשמואל]

אז לכל ההורים שיש להם "ילדים שלא ממשים את הפוטנציאל שלהם",

לכל המורים שקשה להם עם ילדים בכיתתם שלא מדברים נכון או לא כותבים נכון, תזכרו שיש בילדים הרבה מעבר לזה, יש חוכמה יש שמחה ואהבה שזקוקים להכוונה, הצמחה וקבלה.

אז לכל אלה שרוצים בלוג אחר עם הסתכלות אחרת על החיים ,

לנשים שרוצות להעז ולעורר תבונה נשית שאבדה ונשכחה למצוא מחדש את הידע האינטואיטיבי שטמון בתוכנו שתחזיר אותנו לבנות את חיינו.

אני מזמינה אתכם להצטרף ביחד איתי אל הבלוג שלי

 

על השיטה של "חכמת נשים" מה המקור שלה מה העקרונות שלה- בפוסט הבא…

 

להזמנת סדנאות וקבלת עידכונים מהבלוג הירשמי כאן:

34 תגובות
 1. חנה שפירא הגב

  נהנתי לקרוא את הבלוג . המסר מדהים .
  גרמת לי לחייך שאמא שלך התבישה בברית עם ההריון . כי היום בחוג החרדי זה כל כך נפוץ . ונשים גאות בזה .
  עלי והצליחי תמיד .

 2. נועה הגב

  אני קוראת בפעם השניה, תמיד כיף לקרוא אותך ולהכיר עוד קצת. מזל טוב על הבלוגולדת. תמשיכי לכתוב. ושתהיה לך ולבלוג שנה נפלאה של צמיחה.

 3. מיה שחף הגב

  וואו. זה מה שיש לי לומר. מהיכרות אתך, הבנתי שתמיד תפתיעי ותחדשי..שתמשיכי להצליח ב"ה ובעזרתך. אוהבת ונרגשת, לא פחות ממך..נרגשת, עם זאת – לא מופתעת ומאוד מאמינה בך וביכולותייך, בהשפעתך ובכוחותייך. חיבוקים חמים ומעריצים! מיה שחף.

 4. סוזאן שורתי הגב

  ירדנה היקרה כייף לקרוא את הבלוג שכתוב בצורה מקסימה ומרגשת. (את בטוחה שאת דיסלקטית ?)
  תודה לקב״ה שזימן לי להכיר אותך אישה מדהימה עם חיוך כובש, רצינית מסורה ונמצאת שם עבורי כל הזמן בכל זמן.
  תודה על ההשראה והנחישות שהעברת לי. הצלחתי ללמוד ממך המון. עלי והצליחי בכל מעשה ידייך וכמובן שאשמח להשתתף בסדנאות

 5. לילך שמאי הגב

  ירדנה, כתבת בכנות, בהומור ובחן מיוחד, שאופייני לך. בהצלחה בדרכך

 6. יעל הבה הגב

  ירדנה את מדהימה!!! אני שמחה שהכרתי אותך ושיש לי את היכולת להיכנס לתוך הנפש בצורה הנכונה… יש הרבה מאוד מאחורי זה… תודה לך! את בן אדם מיוחד!

 7. שלומית הגב

  ירדנה יקרה ! את מעוררת השראה ומנהיגה דגולה ! נהנת ממה שאת כותבת ….ממליצה להגיע לסדנאות שלך .ההתבוננות הפנימית מובילה בהחלט לרצון שלנו ורק שלנו .ואת יודעת לעשות את זה …….לגעת בכל אחת ואחת והכל בגובה העניים אוהבת אותך ומאחלת לך המשך הצלחה שלומית

 8. הדר גרינברג הגב

  ירדנה את מעוררת השראה! כמובן שאמשיך לעקוב 🙂

 9. טלי הגב

  את מרגשת בכנות ובפשטות שלך! באמת מודל לחיקוי שהכל אפשרי ושצריך רק להאמין שאפשר להצליח ולא משנה כמה כסף יש להורים שלך או מנת המשכל שלך.. את מדהימה, מחזקת ומעצימה!!

  חסרה לי מאוד, תתפרסי גם למרכז הארץ ולראשון לציון.. המון הצלחה ותמשיכי להגשים את כל החלומות ולהוות לי דוגמא להעזה ולנשיות חזקה..

 10. חוה נעים הגב

  את הדיקן הראשי באוניברסיטה של החיים וזו המחמאה הכי גדולה שאדם יכול לבקש לעצמו.
  דיסלקטית שמדיסלקטית את אחת ויחידה ואין כמוך בעולם !!!

 11. לימור הגב

  אהובה שאת! השראה לאוטנטיות ישירות אמת חכמה ואהבת אדם.
  איזה כיף שעזרת אומץ להשמיע קולך וחכמתך בבלוג שללא ספק יהיה מתנה ענקית לכל מי שיקרא את מילותייך
  אוהבת ומתרגשת איתך ?

 12. זהבה אבנט הגב

  חברת ילדות מדהימה שכמותך, הייתי איתך כמעט בכול הרגעים הכתובים בבלוג, אני גאה בך חברה יקרה, על השיתוף על הדרך ובכלל, צחקתי מלא מהכתוב. (זכרונות ילדות), התמונות שלך זכורות לי היייטב, אני מאחלת לך בהצלחה רבה , מחכה להמשך?

 13. נגה רוגל הגב

  ירדנה יקרה, התרגשתי מאוד לקרוא את מה שכתבת ואני מלאת התפעלות מהדרך שעשית. את ושכמותך ראויות לשמש מורות דרך לנשים אחרות ואת עושה זאת בצורה מופלאה. אין לי ספק שתצליחי ואני ממש מאושרת בהצלחתך. אוהבת אותך!

 14. ענת הגב

  דודה יקרה, מודה שחידשת לי הרבה דברים על המשפחה שלא ידעתי… כתוב מקסים ומעניין …. מחכה להמשך!!!

 15. ניצן הגב

  אמוש גאה בך תמשיכי כך

 16. שרון הגב

  ירדנה את השראה. השנים חלפו אך מה שכתבת נוגע ורלוונטי גם היום. מרגש לקרוא על ההצלחה הראשונה שלך. מזכיר לי נשכחות. מחכה לקרוא כבר את הפוסט הבא…

 17. חני סער הגב

  יקרה, תתחדשי על הבלוג הכל כך חשוב הזה!
  חשוב פעמיים- גם עבור הקהל, שיכיר את הכלים האימוניים המדהימים,
  ועבורך- לגמרי פוש אפ.

  גאה בך ומחכה להמשך :).
  חני

 18. ענת כהן הגב

  ירדנה, את הפכת למנטורית שלי מהרגע שהכרתי אותך, גם בעבודה במוסד לביטוח לאומי וגם בתחום האישי, את דמות חזקה ומוכשרת, סוחפת בחוכמתך את כולם ומוכיחה שכשרוצים משהו משיגים אותו בעבודה קשה ומאומצת, גאה בך ואוהבת המון, ב ה צ ל ח ה !!!

 19. צביקה גוזלן הגב

  בהמשך לתגובה. כמובן שזכיתי להכירך (בטעות רשמתי להקירך)

 20. צביקה גוזלן הגב

  ירדנה היקרה. זכיתי להקירך בתקופת עבודתך בביטוח לאומי. התפעלתי מהנוכחות שלך מהדחף הבלתי נלאה להצליח ולהוביל לשינוי. קראתי בשקיקה את מה שכתבת ומאוד ריגשת. מאחל לך הצלחה וכל טוב. עליך נאמר שמי שלא מכיר אותך מפסיד אותך.

 21. סיגל הגב

  ירדנה…באת "להוציא מהארון" בחינניות המוכרת לך ובגאווה גדולה אנשים שחשים שהטעון שיפור ("חסרונות"), שהם רואים בעצמם ובחייהם יכולים בעצם להיות הכוח המניע עבורם ומקור לעוצמה והעצמה של עצמם וסביבתם.
  אני זכיתי לקבל ממך הדרכה, תמיכה וליווי לצמיחה ויש בי תקווה ותפילה שהמוני ישראל יזכו גם הם לכך ממך.
  הצלחתך היא הצלחתם של הרבה אנשים ולכן אברך אותך ואותנו בהמשך עשייה טובה וברוכה "כחול שעל פני הים…"

  • free 8 ball pool coins hack הגב

   Ben erg benieuwd. Zet het boek meteen op m’n verlanglijstje ( ben half november jarig).Het eerste boek staat permanent in de standaard op mijn aanrecht en wordt dagelijks met veel enthousiasme gebruikt. Complimenten voor de heerlijke en goed te maken recepten. Ik hoop op een dito tweede boek!

 22. יוסי בן זקרי הגב

  לא בעילום שם…אלא בגאווה גדולה "איחשף" ..אני יוסי האח שהתחייב!! והיה ערב!! לך ברישום לתיכון, בגילוי נאות כפי שנהוג לאמר הדבר נעשה מתוך אהבה ואחריות של אח בוגר.
  אך גם בתקווה גדולה שאכן המהלך יצליח ותשלימי את לימודייך לאחר כל הקשיים.
  מלווה אותך מקרוב מאז שעזבת את הבטוח הלאומי ויצאת לדרכך החדשה,את מציינת בפוסט את המגבלות האישיות….(לכאורה) אך אני לא מפסיק להתפעל ולהתפעם מכל שיחה אתך על חוכמת חיים בלתי רגילה מוטיבאציה בלתי נילאית של התקדמות וחדשנות,רצון לגלות אפיקים חדשים ולהתפתח עוד ועוד…..ועוד.
  לא נותר לי אלא לאחל לך אחות יקרה!! הצלחה רבה והגשמה עצמית ממני המעריץ השני (אחרי אריאל בעלך)

 23. אורית ארגמן פדידא הגב

  סיקרנת אותי מאוד, מחכה לשמוע על השיטה

 24. חמוטל הגב

  תתחדשי על הבלוג. הפוסט כתוב יפה, כנה ומרתק. אני מאוד אוהבת להסתכל על דברים בדיעבד ולראות איך הם שינו/השפיעו/עיצבו אותנו. וגם לראות איך הפרשנות שלנו לדברים משתנה עם הזמן. בהצלחה. מחכה להמשך… 🙂

 25. אביבה לוברבום הגב

  ירדנה יקרה. פוסט מרתק. הלואי על כולנו שיצא מהטעויות שלנו כאלו דברים טובים… ועל הבלוג שלך אפשר לאמר: "אם תרצו אין זו אגדה" המון בהצלחה!

 26. אביטל אנגל צלמת הגב

  יופי של פוסט, שום דיסלקציה לא מורגשת כאן, להפך. עצוב לקרוא את ההרגשה שלך כילדה, טוב שהיום את איפה שאת ועוזרת לנשים אחרות לממש את הפוטנציאל שלהן, תתחדשי על הבלוג!!!

 27. יונית הגב

  את דיסלקטית? לפי הפוסט הזה את פשוט מצוינת! סיפור מרתק ומחכה לבאות

 28. לינוי בן סימון הגב

  וואו כתיבה מדהימה שמציגה את מי שאת בדיוק. מחכה כבר לפתיחת הסדנא הראשונה ליישום השיטה למימוש חוכמת נשים. תותחית. בהצלחה

  • rückkaufswert einer lebensversicherung הגב

   hammoura, du kan till höger av rutan där du skriver ditt inlägg hitta ”Inläggets tidsstämpel”. Öppna den, kryssa för ”Ändra tidsstämpel”, välj det datum den ska stÃ¥ som publicerad och klicka pÃ¥ ”Spara” eller ”Publicera”.

 29. מיה שגיב סלומון הגב

  בהצלחה ירדנה, מברוק על הבלוג החדש! ותודה על השיתוף והכנות, אמשיך לעקוב…

השארת תגובה